VendingPortal.eu

Nedeľa, 22. apríl 2018 Meniny majú: dnes: Slavomír zajtra: Vojtech

Prihlásiť  \/ 
alebo
Zaregistrovať  \/ 

alebo

Veľkosť písma

Nastavenia

OTI dodá bezhotovostné riešenie pre 365 Retail Markets

Hodnotenie užívateľov:  / 0
Izraelská spoločnosť On Track Innovations Ltd. uviedla, že poskytne svoje platobné riešenia spoločnosti 365 Retail Markets, výrobcovi mikro kioskov so sídlom v Troy, Michigane. Novým konceptom od "Tristošesdesiatpäťky" - je "prepojený vysokoškolský študentský kampus areál". Ten zjednodušuje prevádzky mikro kioskových trhov, vendingu a stravovacích služieb a ich platieb prostredníctvom prepojenia predajných zariadení na zákaznícke účty. Novým je tiež Nanomarket 365, samoobslužný kiosk určený pre miesta s malým počtom obyvateľov. Je na báze tabletu. Generálny riaditeľ spoločnosti OTI Shlomi Cohen uviedol, že modulárne platobné riešenia od Oti, založené na NFC, vytvorilo rastúci trh pre vending v USA, ako i pre iné samoobslužné a automatizované trhy. Oti čítačky sú certifikované pre EMV. "Vzhľadom na to, že 365 sa naďalej rozširuje na celosvetovej úrovni, stáva sa pre nás stále dôležitejším, aby sme udržali krok s požiadavkami platobných trendov," povedal Joseph Hessling, výkonný riaditeľ 365 Retail Markets. "OTI je pre nás správnou voľbou a tešíme sa na roky spoločných inovácií." Spoločnosť OTI distribuuje a podporuje svoje riešenia prostredníctvom globálnej siete regionálnych zástúpení spoločnosti. Na Slovenku a pre Česko je to vendea.sk

USA Technologies: Oznamujú dostupnosť série G10-S ePort® Connect

Hodnotenie užívateľov:  / 0
Spoločnosť USA Technologies, Inc. oznamujú dostupnosť platformy série G10-S ePort® Connect. Tá bola certifikovaná pre použitie v sieti Verizon Wireless 4G LTE. Tento ePort poslednej generácie predstavuje pokroky v spracovaní bezhotovostných platieb, ako aj  služieb mobilnej peňaženky a služieb zákazníkom. Nové funkcie sú navrhnuté tak, aby priniesli pokrok v bezdrôtovej technológii a zariadeniach smartfónov, ktoré majú prepájať predajcov so zákazníkmi a spotrebiteľov s podnikmi, a to bez problémov a zdržiavania.
EPort G10-S je prvý bezhotovostný platobný prístroj 4G LTE v bezobslužnom maloobchodnom predaji. Celosvetová dostupnosť modelu G10-S je aktuálna od začiatku roka 2017 a umožní spoločnosti USAT ponúknuť zákazníkom rýchlejšie spracovanie a vylepšené funkcie. A tiež umožní podporovať sofistikované služby systému ePort Connect s pridanou hodnotou , pretože sa technológie rýchlo vyvíjajú a rastú požiadavky u spotrebiteľov. Celosvetová dostupnosť modelu G10-S umožní spoločnosti USAT ponúknuť svojim zákazníkom rozšírenú funkčnosť pre platby a pre zákazníkov, ktorí vyžadujú vyššiu rýchlosť a veľké zaťaženie dát. A umožňujú podporovať určité doplnkové funkcie.  Ďalšou veľkou výhodou modernizácie na LTE je to, že poskytne trvácnosť siete na minimálne desať rokov.

Idete do Japonska? Objednajte kamošovi drink a vyzdvihne si to v automate cez QR kód

Hodnotenie užívateľov:  / 0
Nové predajné automaty, ktoré sa objavujú v Tokiu na vlakových staniciach v okolí Tokia, umožňujú Vám ako zákazníkovi predplatiť nápoje pomocou svojich smartfónov - pre seba alebo svojich priateľov - bez toho, aby ste boli v blízkosti automatu. Stroje vyrobené japonskou spoločnosťou Acure nie sú vybavené akceptorom hotovosti alebo mincí, no majú veľkú dotykovú obrazovku. Ponechaná je tu jediná možnosť ako zaplatiť za produkty, a to skenovaním QR kódu vygenerovaného mobilnou aplikáciou, ktorý môže použiť nakupujúci pri predajnom automate, alebo to odoslať na smartfón známeho. Ten si produkt vyzdvihne pri automate cez QR kód.
Zákazníci môžu uskutočniť buď jednorazový nákup, alebo si objednávať produkty pravidelne a to vopred so zľavou pre každý nákup. Ak nápoj posielajú kamarátovi, ten potrebuje len k predajnému automatu priložiť  QR kód na a vyzdvihnúť si svoj produkt podľa vlastného výberu. Aplikácia tiež poskytuje mapy automatov v blízkosti a nutričné informácie. Používatelia dostávajú  za každý nákup body a tiež voľný predajný produktu, keď dosiahnu 30 bodov.
Prvých 15 000 zákazníkov, ktorí si kúpia nápoj na jednom z nových automatov, dostanú bezplatnú fľašu s vodou, ktorú si môžu vyzdvihnúť pri tejto akcii, ktorá trvá do jesene 2017. Plánuje sa údajne inštalácia 20 predajných automatov na ploche tokijských vlakových staníc.

Čítať ďalej...

Vo svete vendingu "bezhotovostné" je "in".

Hodnotenie užívateľov:  / 0
Vo svete vendingu, "bezhotovostné" je trendom. Podľa najnovšej správy Automatic Merchandiser (State of the Vending Industry) o Statuse odvetvia vendingu, počet predajných automatov v USA, ktoré prijímajú kreditné a debetné karty dosiahol 15%, a toto číslo sa očakáva, že bude v najbližších rokoch značne narastať.  Nie je to tak ťažké pochopiť, prečo sa operátori snažia o bezhotovostný predaj. O bezhotovostných predajoch bolo na základe štúdií preukázané, že zvyšujú predaje na lokalitách - to prospieva lokalitám, kde boli dosiaľ nižšie obraty a zvyšuje to spokojnosť zákazníkov. Bolo tiež preukázané, že zákazníci mali vyššie hodnoty transakcií. Je ale investícia do bezhotovostného systému vhodná pre Vašu prevádzku? Vendingoví operátori všetkých veľkostných kategórií hovoria o bezhotovostnej skúseností, zhodnocujúc to čo je pri bezhotovostnej platbe potrebné investovať s výhodami, ktoré prináša. Väčšina vendingových operátorov sa radí do kategórie označovanej ako malé-veľké firmy. Automatic Merchandiser hovorí vo svojej správe, že 50,5% vendingových spoločností sú 'malé's tržbami radovo $1.000.000 USD. Mike Kever, prezident spoločnosti Advantage Vending v Searcy v Arkansase, je jedným z takých prevádzkovateľov, s trochu viac než 100 automatmi. Napriek tejto veľkosti, Kever investuje do bezhotovostného platobného systému. Spočiatku investoval najmä do telemetrie, aby mohol používať systém pre manažment automatov, a vedel vychystať tovar v počte kusov na dopĺňanie, ale po rokovaní s USA Technologies (USAT), bol rozhodnutý pridať aj bezhotovostné čítačky kariet. "Mal som už skúsenosť s telemetriou, takže pridanie čítačiek kariet bolo len ďalším z krokov," hovorí. "Ak máte predajný automat, ktorý Vám zarobí $45 za týždeň na predajoch, stojí to za to nainštalovať tu bezhotovostné zariadenie." Kever má telemetriu na zariadeniach na 80 lokalitách a 30 automatov s čítačkou bezhotovostných platieb. Do troch mesiacov, videl ako mu na týchto lokalitách predaje narastali o 15 percent. Mnohí malí operátori, ktorí používajú staršie zariadenia sa obávajú, že integrácia bezhotovostných platieb bude znamenať tiež potrebu nakúpenia novších automatov, alebo že budu musieť minúť veľa peňazí na upgrady, čo ale pri platobnom nie je tento prípad, hovorí Kever.  V skutočnosti, bezhotovostné terminály nemusia byť vyzívavou investíciou, ako hovorí Mike Kever, pretože sa jedná u malých operátorov často o postupný proces investície. Začína sa s odbremenením odnášania hotovosti s periferných lokalít, a postupne sa využíva telemetria pre tie lokality, kde zjavne je potrebné dopĺňanie, či servis zariadenia kvôli návalovému predaju v istých časoch dňa. Takto sa dosiahne plynulý predaj, bez odstávok: či už kvôli nedoplnenému tovaru, alebo poruche, alebo nevydávaniu určitej nominálie z mincovníkov, či poruchám na automate. Telemetria ich totiž online zaznamená a zašle vám notifikáciu.

Byte Foods Inc.: Ponuka inteligentných chladničiek vendingovým operátorom

Hodnotenie užívateľov:  / 0
Byte Foods Inc. chystá svoje smart chladničky pre predaj tovaru k dispozícii profesionálnym prevádzkovateľom automatov. San Rafael, spoločnosť so sídlom v Kalifornii, USA plánuje rozšíriť tieto technológie tak, aby pre ne otvorili dvere aj iným vendingovým operátorom, keďže sa im podarilo získať spolufinancovanie pre tento prototyp v sume $ 5.5 milióna. Financovanie viedla spoločnosť Spring Creek Investment Management, rodinná firma so sídlom vo Filadelfii so zameraním na výživu a poľnohospodárstvo. Medzi ďalšími investormi sú Bolt Ventures, hardwarovo zameraná firma a Bessemer Venture Partners, ktorý sa zaujíma o informačné systémy, predaj v maloobchode a zdravotnú starostlivosť. Byte Foods spoluzakladatelia, manželia Lee a Megan Mokri začínali ako držiteľa licencie tejto technológie. Minulý rok Byte Foods získala do vlastníctva Pantry Retail Inc., dodávateľa hardvéru a softvéru týchto inteligentných chladničiek s bezhotovostnými predajnými platobnými terminálmi ("Prilož kartu"+"vezmi" a "Bež"!), ktoré sami prevádzkovali pod licenciou v San Francisku v Bay Area. Manželia Mokris predtým prevádzkovali firmu s názvom 180 Eats ("180 jedál"), kde dodávali kuchárom pripravené jedlá pre predplatiteľov. Vytvorili si licenčnú dohodu pre technológiu Pantry, t.j. "Špajze", ako alternatívu pre distribúciu samostatných jedál, a stali sa takto najväčším licenčným prevádzkovateľom pre spoločnosť Pantry, predtým než kúpou nadobudli celú spoločnosť Pantry Retail Inc.
Ako prebieha nákup v smart chladničke spoločnosti Byte Foods? Využívajú systém, kde zákazník priložením, potiahnutím karty získajú oprávnenie k otvoreniu dverí smart chladničky a vezmú si toľko položiek koľko chcú. Naúčtované im budú v platobnom systéme iba tie položky, ktoré po otvorení chladničky pomocou karty boli z jej priestoru odstránené. Byte Foods užíva identifikáciu produktu cez RFID tag, čo každú položku umožní zaúčtovať. Zákazník sa "odhlási" a bude mu zaslaná na jeho telefón, tablet, či počítač dostane elektronickú potvrdenku nákupu.

Rýchle a smart. Na českom a slovenskom trhu môžu operátori predajných automatov inovovať svoje automaty prostredníctvom ponuky bezhotovostných platobných terminálov od spoločnosti Oti, ktorej výhradné zastúpenie má spoločnosť Vendea, so sídlom v Bratislave. Bezhotovostnú čítačku je možné prepojiť s účtom pre telemetriu, kde si môžu operátori monitorovať online hotovostné (mincovník) ako i bezhotovostné transakcie (karty), dopĺňanie tovaru, plánovanie trás dopĺňania, poruchy siete (antény GPRS), rôzne štatistiky, ako i tak základnú vec pre automat akou je pripojenie na zdroj elektrickej energie. Všetky hlásenia o stave a predaji je možné online získavať cez aplikáciu na smartfón, alebo do e-mailových účtov firmy.
Zariadenie čítačky Saturn 6500 od Oti je navrhnuté tak, aby akceptovalo debetné i kreditné karty spolu s "peňaženkami" mobilných platieb pre účel vendingu. A čítačka je inštalovaná v napojení na Connect 3000, kde je voliteľná ponuka pre funkciu telemetrie.

Čítať ďalej...

Najnovšie články

Najčítanejšie články

Vyberáme z galérie

Newsletter

Sledujte nás aj na: