VendingPortal.eu

Pondelok, 22. január 2018 Meniny majú: dnes: Zora zajtra: Miloš

Prihlásiť  \/ 
alebo
Zaregistrovať  \/ 

alebo

Veľkosť písma

Nastavenia
www.vendingportal.eu Články Platobné systémy Stolička na športovisku: Vsunte mincu!

Stolička na športovisku: Vsunte mincu!

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Skvelý nápad: spotrebitelia budú platiť za miesto na posedenie? To nejde, aspoň podľa konštruktéra týchto stolíc. Mincový mechanizmus zámku vráti Vám mince, pri vrátení stoličky na svoje miesto. Úmysel zatiaľ nie je zárobok, ale udržať verejný priestor úhľadne uprataný. Nová mincami "zálohovaná" služba sedenia so stoličkou ponúka ľuďom  univerzálnosť a zároveň poskytuje určitú mieru bezpečnosti a elegancie na športoviskách. Bola vytvorená švédskym architektom a návrhárom Thomasom Bernstrand z Bernstrand & Co., koncept zdieľania stoličky slúži podobne účelne ako verejné skrinky, či batožinové nosiče na letiskách.
Bernstrand vidí, že stoličky majú uplatnenie v takých verejných priestranstvách ako sú parky, v nákupných centrách a na letiskách. Projektant povedal, že minca pre zábezpeku nie je určená ako zisk. Skôr funguje ako stimul pre užívateľov vrátiť stoličku na jej miesto, čo udržuje verejný priestor uprataný.
Avšak napriek tomu, ako to letiskový návštevník môže potvrdiť, opustené batožinové vozíky sa môžu obrátiť v skromný zisk, podobne i stoličky.
Komentáre vytvorené pomocou DISQUS

Najnovšie články

Najčítanejšie články

Vyberáme z galérie

Newsletter

Sledujte nás aj na: