VendingPortal.eu

Nedeľa, 22. apríl 2018 Meniny majú: dnes: Slavomír zajtra: Vojtech

Prihlásiť  \/ 
alebo
Zaregistrovať  \/ 

alebo

Veľkosť písma

Nastavenia
www.vendingportal.eu Články Suroviny Nespresso prináša na trh svoju vyzretú kávu

Nespresso prináša na trh svoju vyzretú kávu

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Spoločnosť Nespresso ponúka novú selekciu kávy, výber Vintage 2014 limitovanú edíciu kávy starostlivo vyzretú. Nespresso popisuje výber Vintage 2014  slovami ".. komplexná chuť elegantná, ľahko drevnatá zemitá chuť, zmäkčené  ovocné tóny a hladká zamatová textúra."
S tradičným vyzrievaním kávy sa začalo asi v roku 1700, keď bola káva v Indonézii pozbieraná, do Európy sa plavila na lodiach niekoľko mesiacov. Bola balená na dne trupu lode pod úrovňou ponoru, kde bola vystavená vlhkému morskému vzduchu a slanej vode, čo spôsobilo napučanie zrna. To sa potom na slnku sušilo čím sa zmenila finálna chuť kávy. V iných prípadoch, káva mohla byť uskladnená ešte v Indonézii, keď sa čakalo na loď do Európy. Počas tejto doby skladovania dochádzalo často ku kolísaniu teploty a svetelných podmienok. Preto sa fyzikálna štruktúra kávy pri skladovaní zmenila, čo ovplyvnilo spôsob toho ako bude reagovať na praženie a určilo to jej aromatický potenciál.

Na rozdiel od toho pre VÝBER VINTAGE 2014 použila sa úplne nová priekopnícka metódu odborníkov z Nespresso, ktorí chceli ťažiť z vplyvu zretia pomocou konkrétnych kontrolovaných podmienok. Konkrétne regulovaný čas, kyslík, vlhkosť vo vzduchu, svetlo a atmosférický tlak.  Bol tiež implementovaný pre vrecia zozbieranej kávy rotačný systém, aby sa zaistil optimálny proces starnutia. Pri tomto starostlivom procese sa mohli čerstvo zbieraná zelená Arabica, pochádzajúca so sviežich kolumbijských vysočín a pláni, pretransformovať na VINTAGE 2014.

Vyzretá káva má svoje zvláštnosti a je vyhľadávaná. To zámerné zrenie v priebehu niekoľkých rokov umožňuje vyvinúť u nej v priebehu času nové senzorické vlastnosti. OriginalLine a Vertuo ™ VÝBER VINTAGE 2014 sú vyrobené z kávy Arabica pestovanej vo vysokých nadmorských výškach v kolumbijskej náhornej vysočine a pláňach. Zber bol pred pred tromi rokmi a potom nasledoval starostlivý proces zrenia. Následkom toho má OriginalLine káva komplexnú elegantnú drevnatú chuť, s mäkkými ovocnými tónmi a zamatu podobnej textúry.  A zase rozlíšiteľnú silnú charakteristickú chuť, so zaujímavými suchými drevnatými tónmi a vôňou opečeného chleba máme v káve Vertuo ™. Hoci sa pri káve v každom ohľade používajú rovnako dlho zrejúce zrná, ich chuťové profily sa mierne líšia v závislosti od jedinečných technológií prípravy a malými odtienkami v rozdielnosti praženia.
Komentáre vytvorené pomocou DISQUS

Najnovšie články

Najčítanejšie články

Vyberáme z galérie

Newsletter

Sledujte nás aj na: